قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه

ورق های فلزی به دو صورت نورد گرم و سرد تولید می شوند. یکی از انواع ورق هایی که به صورت نورد گرم تولید می شود، ورق سیاه نام دارد. ورق سیاه، ورق فولادی است که به دلیل سطح مات و تیره ای که در فرآیند نورد گرم به دست می آورد به این نام خوانده می شود. این نوع ورق به دلیل انعطاف پذیری، دوام و مقاومت کششی بالا در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد.

قیمت روز:

تماس بگیرید

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه

آخرین بروزرسانی: 1403/02/18 ساعت 12:30:00
شرححالتواحدقیمت
ضخامت 2 میل عرض 100رولکیلوگرمتماس بگیرید
ضخامت 2 میل عرض 125رولکیلوگرمتماس بگیرید
ضخامت 3 میل عرض 125رولکیلوگرمتماس بگیرید
ضخامت 4 میل عرض 125رولکیلوگرمتماس بگیرید
ضخامت 3 میل عرض 150رولکیلوگرمتماس بگیرید
ضخامت 4 میل عرض 150رولکیلوگرمتماس بگیرید
ضخامت 5 میل عرض 150رولکیلوگرمتماس بگیرید
ضخامت 6 میل عرض 150رولکیلوگرمتماس بگیرید
ضخامت 15 میل عرض 150رولکیلوگرمتماس بگیرید

قیمت ورق سیاه؛ ورق سیاه چیست؟

ورق سیاه یا Hot Rolled Sheet ورق فولادی است که از روش نورد گرم ساخته می شود؛ به این معنی که فولاد قبل از نورد، حرارت داده می شود تا ضخامت و ابعاد مناسب را پیدا کند. به دلیل پوشیده بودن سطح ورق از اکسید یا پوسته های اکسیدی حاصل از فرآیند نورد گرم، رنگ محصول مات می شود و چون مانند ورق گالوانیزه یا ورق روغنی براق نیست، آن را ورق سیاه می نامند.

این نوع ورق از ضخامت ۱.۵ تا ۱۰۰ میلی متر به دو صورت رول و شیت تولید می شود. پرکاربردترین ورق سیاه، گرید ST37 و ST52 می باشد که در مصارفی مانند ساختمان سازی و ساخت سوله، ساخت شاسی خودرو و قطعات صنعتی به کار می رود. علاوه بر ورق سیاه، انواع دیگری از ورق های فولادی، مانند ورق روغنی، ورق گالوانیزه، ورق رنگی و … تولید و عرضه می شوند که کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارند. هر کدام از این ورق ها روش تولید و مشخصات منحصر به فردی دارند که آن ها را برای کاربردهای مختلف مناسب ترین گزینه می کند.

عوامل موثر بر قیمت ورق سیاه

مهم ترین پارامترهای تاثیرگذار در قیمت ورق سیاه، علاوه بر وزن ورق که به آن اشاره کردیم، ضخامت و ابعاد، گرید یا آلیاژ، کارخانه تولیدکننده و کاربرد ورق می باشد. سایر عوامل تاثیرگذار نیز شامل قیمت جهانی فولاد، نوسان ارز و دلار و میزان عرضه و تقاضا است. به همین دلیل برای تهیه ورق سیاه با قیمت مناسب، باید همواره با بازار آهن همراه باشید و بتوانید آن را تحلیل کنید.

نام و نام خانوادگی